vla_sta (vla_sta) wrote,
vla_sta
vla_sta

Теж політичний пост.

Теж політичний пост.
І на цьому з політикою закінчу.

Преамбула.
"Мовний майдан 2012"
Події розгортались так.
Були вибори президента в 2010.Обрали Януковича.Нюансом в цьому обранні було те ,що президент не мав майже ніяких повноважень і при ньому був сильний прєм"єр антогоніст-Тимошенко.
На практиці сталось все зовсім інакше.Частина депутатів зрадила, уряд Тимошенко впав.Верховний суд визнав Ющенківські правила для президента не законними і вуаля-Янукович якого обирали "в свадебньіе генеральі" став повноцінним гетьманом з необмеженною владою(тут було б доречно провести нові вибори в президенти, тільке це ж не наш шлях).
Далі Тимошенко та Луценко почали збиратись в тюрьму, а Україна підійшла до ЄВРО2012.
Те ЄВРО співпало в моменті з погромом опозиційних сил в парламенті та парламентаризу як явища.
І з тактичних міркувань Рубіконом був назначений мовний закон Ківалова-Колєсніченко.(закон досить анекдотичний, писався нашвидкоруч і виконати його було не можливо).
Суть не в тому, одні фракції той закон взялись пропихувати, а інші відповідно топити.Перше читання відбувалось з бійками, обманом та протестами.Все йшло до масштабних громадських акцій непокори, а тут початок ЄВРО...Вийшли спікери розповіли про тисячу правок в закон, які ще потрібно розглянути.Вийшов голова Ради Літвін та запевнив, що той закон не підпише.Ситуація стала спокійнішою, тіпа змогли досягнути національного порозуміння, ЄВРО відкрили, провели та закрили.
І тут бац-на сессії в липні депутати приймають без обговорення, без правок, з порушенням регламента, голосуючи чужими картками той закон приймають.
Почався "Мовний майдан".
Він був дивний.Складалось цілком певне враження, що "наші" депутати та лідери нас зрадили і їм це нафіг не потрібне-в них відпустка...
Лідери протилежної сторони відверто глумілісь над нами-

І от зустрівшись з Maria, та з годину подивившись на той бєзпєрспєктівняк під пєкучим сонцем біля Українського дому, пішли ми в парк Шевченко на зустріч з Алексей.
Ну прийшли, сіли в кафєшці і давай розповідати одне одному як все погано, і як буде ще гірше, і яка та Україна бідна і що ж це з нею буде, відчуття повного фіаско було повним...

Аж тут зсунувши одразу декілька столів поруч з нами сіла компанія старших людей.З їх цікавої розмови стало зрозуміло шо то викладачі університету, митці та критики.І бухають вони не просто так, а відбулась в одного з них якась єпічна виставка якогось там українського мистецтва.Викладачі не стали себе обмежувати свєтской бєсєдой, а десь хвилин через 15 почали (жіноча частина компанії) співати українських пісень.І якось все в них так душевно, органічно та гарно виходило, що всі мої переживання за долю української культури та автентичності пройшли, ну як тут пропасти з такими людьми. ;)
.........................
Амбула.
Зараз он знову розгоняеться істерика щодо майбутніх виборів та їх доленосності.
Охолоньте.Вибори як вибори.Не між Симоненко та Вітренко обираєте.В кожного з варіантів переможців є плюси та мінуси.

Переможе Порошенко-побудують нарешті в нас президентсько парламентську республіку.В сильній вєртікалі є свої плюси.

Переможе Зеленський-побудують парламентсько президентську республіку.Теж не погано.

Переможе Тимошенко-буде нонстоп гризня на рівних у верхніх єшелонах влади, хоч заважати нам жити не будуть.

ІМХО.більш важливі будуть вибори в парламент
Tags: Політика..
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment